logo

Pravidla karetní hry lóra


      V první řadě tu musím uvést, že si nekladu za cíl zpracovat kompletní pravidla karetní hry lóra. A to hned z několika důvodů :
1. byl by to poměrně dost obsáhlý dokument,
2. nejsem si jistý jestli bych dokázal veškerá pravidla správně formulovat,
3. ale hlavně tato pravidla už byla velice dobře a přehledně zpracována, a jsou k nahlédnutí na stránkách klubu  Petasites .
4. dalším důvodem který stojí rovněž za zmínku je fakt, že každé další zpracování by mohlo způsobit akorát tak zmatek, protože pokud dva napíší totéž, nemusí to ještě automaticky být totéž.
      Důvod proč jsem se pustil do psaní této stránky je, že mám ( a ne jen já, ale i velká část spoluhráčů z klubu HLUP ) výhrady k některým ustanovením v těchto pravidlech. Znovu zdůrazňuji, že tato pravidla jsou sepsána bravurně, a nechci je zde pouze kritizovat.
      Nicméně alespoň malou poznámku si podle mého názoru zaslouží formulace pravidel ve hře bedrník. A to - "Vhození červeného krále (“bedrníka”) do prvního zdvihu pravidla přímo nezakazují, ale je to považováno za nesportovní gesto." Netroufám si odhadovat jak moc nesportovně se jsou jednotliví hráči schopni chovat, ale vím určitě, že na národním mistrovství v lóře, které se podle těchto pravidel hraje se bedrník běžně do prvního zdvihu dává. Proč tedy nepoužít jednoznačníší formulaci, a buďto to povolit, a nebo zakázat. Já osobně bych se přikláněl k variantě, že se červený král do prvního zdvihu dát nesmí.
      Další věc už není kritika, ale pouze návrh jak hru udělat zajímavější, vztahuje se k poslední hře, kterou je "maturita". Pravidla dovolují hrát ve hře maturita všechny hry s vyjímkou hry "první-poslední". Podle našich zkušeností je mnohem zajímavější nepovolit v prvních dvou pokusech i hru "červený král". Tuto hru totiž zvolí většina hráčů, jestliže nemá na ruce jednoznačnou kartu na hru jinou. Pokud "bedrníka" na první dva pokusy zakážete je maturita obtížnější, a maturující hráč se musí mnohem více snažit aby uspěl.
      Jestliže jsi tuto stránku navštívil, aby jsi se naučil hru lóra, nebo hodláš uspořádat turnaj, a chceš mít připravené podklady o které by jsi se mohl opřít v případě řešení sporů, pak bych ti jednoznačně doporučil navštívit stránky klubu petasites na adrese http://www.volny.cz/petasites/ kde nalezneš oficiální a kompletní pravidla.Pánská Jízda

English version : English version

Pokud jsi ze Slaného a okolí (samozřejmě není podmínkou) a chceš si s námi přijít zahrát karetní hru Lóra,tak nám napiš.
e-mail


pro zápis hry lóra

 
 
Jelikož jsem nebetyčný amatér, co se tvorby webových stránek týká, prosím nekritizujte ani obsah ani přehlednost těchto stránek.
Díky - Vargoszbáczi akkor Szálgotarián ®      Datum poslední aktualizace :