logo

AKCE - Pánská jízda s dětmi 2005


Pánská jízda 2005

Fotky z této akce najdete v centrální fotogalerii

    Jako každý rok i letos jsme pořádali veleůspěšnou akci nazvanou Pánská jízda s dětmi. Jedná se v podstatě o čundr, i když skalní čundráci by nám jistě měli co vytknout.
Nicméně alespoň náznak čundru je u této akce neodiskutovatelný. Spíme pravda ve stanech a většinou v kempu, ale rozděláváme táborák a občas si na něm i něco uvaříme. Po okolí toho až zase tak moc nenachodíme, ono to s těmi dětmi ani moc nejde, ale že bychom nevyrazili na výlet, je rovněž nemyslitelné.

Pravidla jsou velice jednoduchá :

  • Může jet každý rodič ( pouze mužského pohlaví ) se svým potomkem.
  • Stejně tak může jet i muž, který svoje vlastní dítě nemá, ale sežene někoho, kdo mu nějaké půjčí.
  • No a jako každoročně může jet i Vilda, který žádné vlastní dítě nemá, a žádné si ani nepůjčuje.

    Termín zatím poslední pánské jízdy byl 2.7. - 6.7. 2005. V první řadě musím přiznam, že tuto stránku jsem se dokopal napsat z více než měsíc a půl dlouhým odstupem, takže si už úplně všechno nepamatuju. Nicméně tou nejpodstatnější informací je, že to byl pět dní dlouhý mejdan v přírodě. Tady bych rád požádal všechny, kteří se této akce zůčastnili, aby mi napsali jakýkoli text, který by se tu dal uveřejnit.
    Letos jsme vyrazili na Šumavu. Chtěli jsme co možná nejvíce naplnit poslání čundru, a proto jsme jeli vlakem. Aleš Hrabánek připravil úžasný itinerář, kde nám vlaky navazovaly s dokonalou přesností. Bohužel hned první vlak z Prahy nabral skoro 45 minut zpoždění, takže nám cesta ve finále trvala asi sedm nebo osm hodin. Cílem cesty byl kemp v Radešově, což je kousek od Kašperských Hor.
    Bylo nás tam deset dospělých, jedenáct dětí a pes Guliver. Počasí "celkem" klaplo, až na jeden den a následnou noc, kdy snad skoro pořád pršelo a k ránu klesla teplota až někam k šesti °C. Protože v kempu se pro děti v tomto počasí dost těžko hledá jakákoli zábava, vyrazili jsme do Kašperských Hor. Prolezli jsme snad všechny expozice místního muzea ( informace pro kohokoli, kdo by tam chtěl jít - muzeum hraček, je v podstatě prodejna dřevěných hraček kam můžete vstoupit až po zaplacení vstupného ??? !!! ) a několik hospod. U místních asijských trhovců jsme se pokusili doplnit zásoby o pláštěnky pro děti, ale bohužel marně. Zato jsme nakoupili gumovky a dokonce i dětské pletené rukavice ( v červenci !! ). Těch pět dní proběhlo bez zásadních excesů neuvěřitelně rychle, a my jsme museli začít uvažovat o cestě zpět. Vlaky zpátky nám ani zdaleka tak dobře nenavazovaly jako cestou tam, a připočtu-li zpoždění bez kterého by se čtyři přestupy jistě neobešly, bylo velice nepravděpodobné, že bychom se vlakem domů vůbec dostali.
    Vyhlídli jsme si úžasný, bohužel místenkový autobus ze Sušice přímo do Prahy. Ten povzdech, že autobus byl místenkový píšu proto, že jsme ho objevili až ve středu, tedy ve státní svátek, bez možnosti si onu místenku zakoupit. Zvolili jsme tedy jinou taktiku - obsadili jsme zastávku v Sušici už hodinu před odjezdem jako první.
    Šofér autobusu nám prozradil, že ve voze je celkem sedm volných míst. Takzvaná pětka a dvě sedačky před ní. Nás bylo kupodivu jen šest. Tedy přesněji řečeno šest dospělých a osm dětí. Takže jsme pravděpodobně vytvořili nový rekord ve vytíženosti sedadel, kdy na sedmi místech se pohodlně usadilo čtrnáct lidí. Myslím, že ani v zemích jako je Pákistán nebo Indie, by většina chudých rolníků odmítla takto cestovat déle než dvacet minut. My jsme to vydrželi tři a půl hodiny a můj subjektivní pocit byl, že bez šikovného chirurga a jeho skalpelu, se mi to místo opustit nepodaří.
    I přesto se již nyní těším na příští ročník, jehož termín je zatím úzkostlivě tajen. ( to znamená neznámý )Pánská Jízda

English version : English version

Pokud jsi ze Slaného a okolí (samozřejmě není podmínkou) a chceš si s námi přijít zahrát karetní hru Lóra,tak nám napiš.
e-mail


pro zápis hry lóra

 
 
Jelikož jsem nebetyčný amatér, co se tvorby webových stránek týká, prosím nekritizujte ani obsah ani přehlednost těchto stránek.
Díky - Vargoszbáczi akkor Szálgotarián ®      Datum poslední aktualizace :