logo

Aktuality

Jak už to u aktualit bývá, stávají se časem neaktuální, na tomto webu je velice pravděpodobné, že i ty nejaktuálnější aktuality budou velmi neaktuální, takže pokud bude kdokoli z Vás mít potřebu cokoli zde publikovat, dejte mi vědět , rád to sem hodim.
12. února 2008
Upraveno 17. února 2008

Misionářský výlet do Rakouska

Jak jsme se pokusili zavléct Lóru k našim jižním sousedům.


Minulý týden se skupina několika aktivních a jeden dnes již neaktivní člen Hlupu vydala do Rakouských Alp s jasnou vizí: „naučíme rakouské horaly hrát Lóru a napomůžeme tak jejímu zviditelnění v globálním měřítku“. Plán to byl smělý a téměř se ho podařilo naplnit. Pro jistotu jsme si s sebou vzali i lyže a snowboardy abychom vyplnili hluchá místa mezi hrami. Tato část naší mise proběhla na výbornou, sněhové podmínky byly ideální a myslím, že můžu mluvit za všechny, když napíšu, že jsme si to skutečně užili.
Horší už to bylo s osvětovou činností. Pravda Lóru jsme si několikrát zahráli, ale horalové se k nám ne a ne přidat. Marně hledám, kde se stala chyba, jediné možné vysvětlení keré mě napadá je, že jsme hráli pouze v našem pokoji a žádný rakušan u toho nebyl.
Na závěr si ještě dovolím jmenovat účastníky:

  • Tereza Hrabánková
  • Hana Mikulášová alias Hanny-Banny
  • Vilda Janouš
  • Petr Poduška alias Duchna
  • Aleš Hrabánek
  • Pavel Varga
  • Rosťa Němec
Fotky si můžete prohlédnout v centrální galerii


5. září 2007

Fishkiller 2007

Kde lov ryb je až na prvním místě !!!!!


Drunk Fish

Včera večer došlo v Čechii k významnému posunu v zorganizování letošního ročníku lovu ryb - Fishkiller 2007. Možná bych pro ty kteří o tomto zápolení nic nevědí měl raději uvést výstižný název, který vymyslel mladší bratr svého mnohem slavnějšího sourozence, ale neméně slavný rybář Hugo Pavel - „Rybí jatka". Tím posunem bylo to nejzásadnější, a to určení termínu. Takže pokud chcete zažít tu uklidňující atmosféru při východu slunce u řeky která je zahalená v jemném mlžném oparu a vine se líně hlubokým údolím. Kde naprosté ticho čas od času prořízne švihnutí prutu po mohutném záběru. Vyčistit si hlavy od všeho toho každodenního shonu a stresu a zažít ty dávky adrenalinu kdy záběr střídá záběr a vy nevíte kterým prutem seknout dříve. Tak neváhejte a oprašte své nádobíčko válející se někde ve sklepě, nakopejte žížaly, přibalte si teplé spodní prádlo, protože Fishkiller 2007 se bude konat ( pokud nikdo nevznese námitku ) první víkend v listopadu, ale hlavně doražte !


16. května 2007

Termín pánské jízdy 2007

podezřele snadný konsensus - HA HA HA


Zdar přátelé, pro jistotu Vás vyzývám, aby jste svým zaměstnavatelům, partnerkám, bejvalkám ........... oznámili, že termín této kulturně poznávací akce se přesouvá. Nadšení, se kterým jsem před dvěmi měsíci psal, že termín je jednomyslně odsouhlasen a to hned napoprvé, se nenápadně vytrácí, takže až do příští změny platí, že by jste si neměli nic jiného plánovat na prodloužený víkend - 19.7. až 22.7. Jsem zvědavej kolikrát tuhle pasáž budu ještě přepisovat .

11. dubna 2007

H L U P   na mistrovství neoslnil

..........co dodat..........


Z okruhu lidí kteří pravidelně hrají lóru ve sdružení HLUP, byly sestaveny celkem tři týmy. Na první místa jsme nepomýšleli, ale že to dopadne takhle zle jsme také nečekali.
  • Roubasové - ve složení - Roubíček Jiří, Kolaříková Marta, Štyler Miroslav a Bureš Miroslav.
  • Kotrčovi - ve složení - Stražnovská Stanislava, Řehák Zdeněk, Duda Petr a Poduška Petr.
  • HLUP - ve složení - Zůna Martin, Kutina Dan, Varga Pavel a Janouš Vilém.
Nejlépe se umístil tým Roubasové a to na 75. místě ze 111. Tým pod názvem HLUP obsadil 82. místo, a nejhůře dopadli Kotrčovi, kteří skončili na 91. pozici. Těžko někomu něco vytýkat, přípravu jsme nepodcenili, chybělo jen to pověstné „ štěstíčko"
    Mezi jednotlivci se z nás nejlépe umístil Vilda ( řečený: ֲ ع ֳ ش ح ) a to na 109-110 místě. Což je slušný výkon, ale i na druhém konci pořadí jsme měli své želízko v ohni. Duchnovo 441. místo ze 444 je také slušný výkon . Kompletní výsledky naleznete zde.

16. března 2007

Termín pánské jízdy 2007   -   5. - 8. července

podezřele snadný konsensus


Až podezřele snadno se letos rodil termín pánské jízdy. Po prvotních zmatcích, kdy šlo o to, zda jet o prázdninách, před nimi, nebo po nich, byl navržen první termín, proti kterému se kupodivu nikdo neohradil. Jedná se o prodloužený víkend - 5. až 8. července. Důrazně vás proto žádám, nahlašte ho s dostatečným předstihem svým zaměstnavatelům, partnerkám, bejvalkám ........... Pokud se u někoho z vás vyskytnou objektivní potíže, které by mohly způsobit vaši neúčast, dejte prosím vědět, ať můžeme rozjet kolotoč hledání nového termínu co nejdříve. Zatím jediný, ( o kom vím ) kdo to má komplikovaný je Duchna, který očekává narození nového přírůstku pánských jízd právě začátkem prázdnin. Nicméně slíbil, že v případě svojí neúčesti pošle alespoň Adélu. Tak doufám, že se mezi vámi najde alespoň jeden dobrovolník, který se o ní postará .

16. února 2007

Národní mistrovství se blíží,

a konkurence začíná být nervózní


Tady Vám nabízím k shlédnutí videoklip který natočila nejen naše konkurence a nechala ho odvysílat v hlavním vysílacím čase na ČT 1. Když opominu finanční stránku tohoto skandálu, je nanejvíš zajímavé, povšimnout si, co všechno má toto uskupení jakoby náhodou společného s klubem HLUP. Rafinovaně sice prohodili hru lóry a tenisu z úterka na čtvrtek, aby to nebylo tolik do očí bijící, ale vnímavý člověk tento laciný trik hravě rozluští

15. února 2007

Národní mistrovství v lóře

pozvánka na XXV ročník


Zájemci neváhejte a navštivte stránky klubu Petasites

Petasites
Místo konání: - Velký sál Domu kultury Kladno - Sítná
Občerstvení: - v cca III. cen. skupině
Termín: - sobota 7. dubna 2007
Hrací čas: - 13.00 – 20.00 hod.
Účast: - 4-členná družstva
Zápisné: - 500 Kč/mužstvo
Registrace–zápis:     - od 12.00 do 13.00 hod.

Platí systém zápisu - “KDO DŘÍV PŘIJDE, TEN DŘÍV MELE!”

Hraje se opět, jako tradičně, o putovní vlajku pro vítězné mužstvo a dále o ceny pro tři nejlepší týmy, tři nejlepší jednotlivce a nejúspěšnější hráčku a další hodnotné ceny, které napadnou pořádající KLUB PETASITES.

6. února 2007

OBRONA NARODOWA

Pořádá druhý ročník Ping-pongowky


Ping-pongowka 2007

cituji ze stránek www.obrona.net

Szecskává aprít rivális

Jak již někteří bystřejší čtenáři vědí, II. rocznik PINGPONGOWKY připravujeme s maďarským lidovým klubem Szeged Obrona Narodowa. V sobotu 3. 2. 07 naše delegace (Berry, Lajba, Lada von Lajba a Fanda) nasedla do samochodu panczernego a zamířila do maďarského Szegedu. Po strastiplné cestě jsme dorazili na okraj Szegedu kde na velkém zemanském (županském) statku žije předseda MLK Szeged ON Vargoszbáczi řečený Szálgotarián. V přátelské a neformální atmosféře jsme pojedli gulasz a prohlédli polnosti. Trochu byl překvapen Berry, že jeho maďarština je slabší než si původně myslel. V titulku tohoto článku jest jeho překlad sloganu: „Rozsekat soupeře na guláš“. Tak tomu nikdo z maďarských přátel moc nerozuměl. Takže oficiálně je to takto: „Összevágni az ellenjátékoszokat a gulyászba“.

27. prosince 2006

Přátelé, s novým rokem přichází nová tabulka

Ta předchozí se přesouvá do historie

Je to tu, končí nám rok 2006 a tudíž je nejvyšší čas definitivně ukončit tabuklu s číslem 12 do které jsme zapisovali naše úspěchy i neůspěchy ve hře lóra již od prvního srpna. V nejbližších dnech ( možná i hodinách, když budu mít čas ) se právě ukončená tabulka objeví v archivu Teda až ředitel soutěže připočítá včerejší hru. ( na tom mám dost osobní zájem )


23. listopadu 2006

Turnájek v Lóře

Zdeno hledá nové talenty

Už je to tady, stránka s názvem aktuality je zatraceně neaktuální že to příjde mi bylo úplně jasné, ale takhle brzy jsem to nečekal. Proto děkuji Zdenovi za upozornění, že v DDM Ostrov Slaný se bude konat turnájek v Lóře. - Cituji ze slansko.cz - Pro vyznavače karetních her se uskuteční podzimní turnaj v LÓŘE jednotlivců o "pohár OSTROVA". Turnaj proběhne v DDM OSTROV Slaný od 14.00 v sobotu 25.11. 2006. Startovné 30 Kč. Informace: Jindra Jindřich 312 522503 Jestli je to turnaj zrovna pro naši partičku si netroufám odhadnout. A to ne proto, že bych ho chtěl shazovat, ale proto že je velice nepravděpodobné, že by se v Domě dětí a mládeže mohl konzumovat alkohol, kouřit, a sprostě nadávat.

Pavel + Zdeno

20. října 2006

Fishkiller 2006

Jedno nemilé odhalení !
Zdar,

pouze pro jistotu připomínám. Termín se nezadržitelně blíží - 3. - 5. listopad. Takže pokud jste tak doposud neučinili, tak máte nejvyšší čas zařídit si volno.

Nerad bych v někom z vás vyvolal dojem, že tím co píšu dál vás chci od účasti odradit, tak to skutečně není !

Předběžně jsem si spočítal počet předpokládaných účastníků a vyšlo mi neuvěřitelné číslo 10. počítejte se mnou - Dan, Habán, Aleš, Duchna, Berry, Rosťa, Vilda, Picín, Zůnič a moje maličkost. Potom jsem si položil otázku "vejdeme se tam ? " Vytáhl jsem ze šanonu zažloutlé projekty chaty a počítal: vzadu jsou tři postele, jedna je rozkládací a po rozložení poměrně široká, takže se na ní můžou pohodlně vyspat tři lidé, to máme dohromady pět. Což znamemá krásných padesát procent a to není špatné. Na verandě jsou dvě lavice, tam už to bude o trochu méně pohodlné, ale na poměry stále ještě komfort. Jediné další místo které jsem objevil je také vzadu v pokoji na zemi, a to už bude hodně nepohodlné ( alespoň je tam koberec ) ale tento prostor je poměrně úzký, takže pokud už se tam někdo vejde, je velice nepravděpodobné, že by kdokoli z ostatních spolunocležníků mohl jít v noci chcát aniž by tuto osobu nezašlápl. Prostě budeme muset striktně doržovat pravidlo "pomodlit, vyčůrat a spát". Nerad bych vás teď obtěžoval technickými detaily velice složité matematické rovnice o hned několika neznámých, kterou jsem pro výpočet použil, ale ať již jsem počítal za pomoci logaritmického pravítka, nebo nejmodernější vypočetní techniky, výsledek byl vždy 2. Bohužel a to vás možná stejně jako mě nemile překvapí se záporným znamínkem. Dobrovolně jsem sám sobě určil místo ke spaní v autě, a po přepočítání, a to je opravdu neuvěřitelné se nacházíme stále v záporných číslech. Proto bych na vás rád touto cestou apeloval, pokud máte někdo spacák ve kterém se dá přežít noc venku při teplotách -15 °C, je právě teď ta správná příležitost si to vyzkoušet. Ostatní z vás kteří takový úžasný spacák nemáte bych rád požádal, aby jste pro jistotu přibalili alespoň jakýkoli jiný. V technické dokumentaci k chatě jsem bohužel nevyčetl kolik je tam přikrývek, a obávám se že pokud bych tuto hodnotu jako další neznámou zahrnul do výpočtu rovnice "vejdeme se tam ?" mohl bych si poškodit počítač, případně úplně prošoupat logaritmické pravítko. A některým z vás by se mohlo stát, že nejen že nebudete mít kde spát, ale také se nebudete mít čím přikrýt !

Další problém, který stojí za zmínku je, že se všichni nevejdeme na verandu ke stolu ( z fyzikálního hlediska to prostě možné není ), ale to bych jako fatální problém neviděl, předpokládám totiž, že většinu času budeme stejně trávit u vody, jedeme přeci na ryby :-)

Pavel
4. října 2006

Odvolávám, co jsem odvolal

Daně se ruší, a zpívat se smí !

Žádné stěhování stránek se zatím rozhodně konat nebude. Proč já jen jsem tak naivní, že mi nepřišlo něco divného na tom, že mi někde nabízejí 250Mb prostoru zdarma. Server www.ic.cz má zjevně dost potíže. Když už náhodou funguje, tak připojení jede tak neskutečně pomalu, že se většinou nestihne načíst ani to málo grafiky, kterou na stránkách mám, a to už nemluvím o náhledech v galerii. Takže zapomeňte na tento úlet. Když už jsem tu fotogalerii vytvořil, nezbylo mi nic jiného než si připlatit prostor zde a poračovat v udržování stránek www.sweb.cz/lora-hlup

Pavel
2. října 2006

Stránky se budou nejspíš stěhovat

Podívejte se na novou testovací verzi webu HLUP

Když to tak vidim, tak musim napsat, že ten titulek je hodně zavádějící. Nejedná se v žádném případě o novou verzi webu, ale změnu hostingu, který mi umožňuje web dále rozšiřovat, inu 250Mb namísto 1Mb je už kapánek znát. Daní za zvětšení prostoru je reklamní proužek na vrchu každé stránky. Zatím jediná, ale datově podstatná změna je vytvoření foto galerie, kterou můžete shlédnout právě zde. Za případné podněty předem děkuju, stejně tak za upozornění na chyby.
25. září 2006

Jak to vidí Czasko

Náš zvláštní zpravodaj sbírá v Anglickém exilu informace o českém folklóru.

Zdarec z Anglie,
jako každý Slaňák, i já se zajímám o karetní hru, která se u nás hraje pod názvem lóra. A sleduje bedlivě jazykové, kulturní a společenské rozdíly mezi obyvateli různých koutů naší kotlinky, často narážím na téma hraní karet. Pak vždy zavedu téma na lóru a shlédávám často své spolubesedovníky bezradné. Dnes jsme se však při rozhovoru se Šáňou, chlapíkem, kterej původně pochází z vesnice na Vyškovsku Hoštice/Hejtmanovice, dostali od tématu pojídání psa až k tématu karetní hry, a hle! V Hošticích/Hejtmanovicích se hraje kapsa, zkrácená verze lóry. Při kapse se hrají červený, filky, štichy, král a doplňovačka (začínají od spodka, proto této hře neříkají desítky). Bez maturity, ve čtyřech lidech. Samozřejmě, že slánská verze je nejlepší, přesto je z folkloristického hlediska zajímavé seznámit s odlišnými zvyky, třeba z Hoštic/Hejtmanovic...

Czasko
13. září 2006

Fishkiller 2006

Zdar přátelé rybolovu

vražedná kombinace
včera na kartách, pravda při nevalný účasti, jsme dohodli termín tradiční kulturně sportovní akce která je zaměřena na lov ryb. Takže si zapište do svých přecpaných diářů a všech možných elektronických organizérů, pokud možno tučným písmem termín 3.11. - 5.11. Pokud by tento termín u někoho z vás fatálně kolidoval s něčím co prostě nemůžete odříct, tak se pokud možno co nejrychleji ozvěte.


Pánská Jízda

English version : English version

Pokud jsi ze Slaného a okolí (samozřejmě není podmínkou) a chceš si s námi přijít zahrát karetní hru Lóra,tak nám napiš.
e-mail


pro zápis hry lóra 
 
Jelikož jsem nebetyčný amatér, co se tvorby webových stránek týká, prosím nekritizujte ani obsah ani přehlednost těchto stránek.
Díky - Vargoszbáczi akkor Szálgotarián ®      Datum poslední aktualizace :